Ano. Naše služby jsou kompletní od návrhu, až po dodávku a realizaci. Včetně pomocných prací, uvedení do provozu a vystavení revizních zpráv.

Ano, děláme. Dodáváme, instalujeme a zajišťujeme záruční i pozáruční servis všech druhů klimatizací.

Poradenství a konzultační služby nabízíme zdarma a jsou pro vás nezávazné. Po dohodě k vám může přijet náš technik, který poradí a navrhne optimální řešení přesně pro vás.

Při výběru klimatizace je třeba brát v úvahu design a druh vnitřní a venkovní jednotky klimatizace. Aby vnitřní jednotka splňovala vaše nároky a zároveň, aby se vzhledem hodila do vašeho interiéru. U venkovní jednotky se zaměříme na hlučnost, vibrace a také na design. Dalším důležitým faktorem je samozřejmě pořizovací cena a cena za provoz, jaké jsou náklady na elektřinu, údržbu a případné opravy. V neposlední řadě je důležité zjistit dostupnost servisu.

Ano, díky výkonným vzduchovým filtrům, které zachytí ty nejjemnější částečky prachu, jsou klimatizace Toshiba vhodné pro alergiky i malé děti.

Důležitý je rozsah montáže a náročnost stavebních úprav. Montáž například o 2 - 3 klimatizací se dá zvládnout za 1 den, náročnější sestavy o více kusech klimatizací řešíme větším počtem techniků a obvykle se dokončuje do 2 - 3 dnů.

Můžeme montáž klimatizace přizpůsobit dle vašich požadavků i postupu stavebních prací při rekonstrukci či novostavbě. V jedné fázi připravíme potrubí chladiva, rozvody odpadů kondenzátů a rozvody kabelů. V další fázi lze zkoordinovat fasádní práce s přípravou konzolí pro venkovní jednotky. Nakonec, po dokončení všech stavebních prací, namontujeme a zprovozníme vnitřní a venkovní jednotky klimatizace.

Nejste-li ještě rozhodnuti pro klimatizaci nebo počítáte-li s ní do budoucna, je výhodné nechat si zabudovat rozvody potrubí a kabelů a instalaci vlastní klimatizace provést později dle potřeby. Investice do předpřípravy není vysoká a vy pak nebudete muset pracně bourat a ani jinak zasahovat do již hotové stavby a interiéru.

Servis prodlužuje životnost daného zařízení. Bez servisu se často stává, že klimatizace vydrží stanovenou záruční lhůtu a potom je potřeba koupit klimatizaci novou.

Klimatizace v supermarketech je sice levná, avšak provoz je velmi neekonomický a také často poruchový. Pro tyto výrobky není k dispozici důležitý servis a často ani prodavač pořádně neví, co prodává. U nás dostanete nejen odborné poradenství a návrh nejvhodnější klimatizace pro vás, ale také zajistíme již zmiňovaný pravidelný servis.

Invertor neboli také měnič, je elektrický přístroj, který převádí stejnosměrné napětí (stejnosměrný proud) na střídavé napětí (střídavý proud). Může měnit velikost napětí, proudu a frekvence. Klasickým použitím je standardní elektrické jednofázové připojení (230 V/50 Hz), které mění na jiné. Invertor je zabudován v zařízení kde řídí otáčky kompresoru a tím přizpůsobuje výkon zařízení aktuálním potřebám.

Vlastnosti invertoru:

  • snížení spotřeby elektrické energie - plynule reguluje výkon (spotřeba snížena až o 30%)
  • eliminuje časté vypnutí a zapnutí zařízení - je přesněji a stabilněji udržován výkon zařízení
  • odstraňuje problém s vysokým startovacím proudem standardního asynchronního motoru kompresoru
  • kompresor ve venkovní jednotce, řízený invertorem, se projevuje vysokou energetickou účinností a velmi nízkou hlučností

Nemusí, ale každá klimatizace musí být vždy propojena s venkovním prostředím, aby vyvedla teplo z vnitřního prostoru. Místo venkovní jednotky lze umístit kompaktní klimatizační jednotku (tzv. okenní klimatizaci). Tato jednotka se umísťuje do okna nebo do venkovní zdi. Instalace se však neobejde bez větších zásahů do stavby.

Ano, ale nedoporučuje se. V obou případech, jak na půdě, tak ve sklepě je nutné zajistit dobré větrání. Teplo odebrané z místnosti předává kondenzační jednotka do venkovního vzduchu a například na půdě bývá v letních měsících samo osobě velké horko. Přidá-li se teplo z kondenzační jednotky, je velice rychle prostor vytopen a v chladícím okruhu přesáhne tlak únosnou mez. Klimatizace se tak následně vypíná a znovu zapíná, což výrazně snižuje životnost kompresoru.

COP (Coefficient of Performance) je topný faktor neboli poměr mezi výkonem tepelného čerpadla a odebrané elektrické energie. Vyjadřuje efektivitu a účinnost tepelného čerpadla. Hodnota se pohybuje v rozmezí 2,5 do 4,5. Čím větší číslo, tím je čerpadlo efektivnější.

Ano. Díky invertorové technologii, která řídí výkon kompresoru, je zajištěna plynulá regulace výkonu tepelného čerpadla. Tento regulační řídicí systém nahrazuje doposud nutné drahé prvky jako akumulační nádobu, směšovací ventily a další oběhová čerpadla. Všechny tyto nadbytečné prvky pouze nahrazovaly jakousi schopnost tepelných čerpadel upravovat svůj výkon dle potřeby a tepelné ztráty domu. Oproti invertorové technologii však velmi nedokonale.

Vysoušet by se mělo všude tam, kde vzniká zvýšená vlhkost. Zvýšenou vlhkostí vznikají zdraví škodlivé plísně na zdech, odlepují se tapety a dochází k nevratným škodám na omítkách. Zvýšená vlhkost také napomáhá vzniku zánětů kloubů a revmatu, podporuje výskyt roztočů a tím zvyšuje riziko astmatu. Při dlouhodobé nežádoucí vlhkosti se hniloba může dostat i na dřevěné nosníky a narušit tak postupně celou stavbu. Velký podíl na zvýšené vlhkosti mají nejen prostory bazénů, van, vířivek a sprch, ale také např. sklepy a kuchyně.