Tepelná čerpadla vzduch/voda - Toshiba Estia 4

Tepelná čerpadla TOSHIBA ESTIA 4 vzduch/voda jsou ideálním řešením, neboť patří mezi obnovitelné zdroje energie. Instalací těchto čerpadel, nejen že chráníte životní prostředí, ale díky výrazně nižší spotřebě energie šetří Vaší peněženku. Jednoduchá montáž, možnost variantního napojení (podlahové topení, radiátory, solární systém, včetně zásobníku vody). Jednoduché ovládání.

Vyšší účinnost, tepelný výkon a výhodná dlouhodobá investice do technologicky vyspělého zařízení s výraznými provozními úsporami - to jsou hlavní přednosti tepelného čerpadla Toshiba.

Jak tepelná čerpadla vzduch-voda pracují?

TOSHIBA ESTIA je koncipované jako split systém a skládá se z venkovní jednotky (kompresorová část a výparník) a vnitřní jednotky v podobě Hydro-boxu. Na tento Hydro-box jsou připojeny radiátory, ohřívač teplé vody, podlahové vytápění a všechny další potřebné části systému.

Venkovní jednotka získává tepelnou energii z okolního vzduchu a předává ji pomocí chladícího okruhu do Hydro-boxu, který předává získanou tepelnou energii z venkovní jednotky do připojeného systému. Přestup tepla do topného systému zajišťuje deskový tepelný výměník, nositelem tepelné energie je chladivo R410a.

Tepelné čerpadlo můžete instalovat samostatně nebo společně s klasickým zdrojem vytápění (kotel na plyn, tuhá paliva atd.). Tepelné výkony čerpadla od 8 kW - 16 kW .

Komponenty tepelného čerpadla Toshiba Estia

Venkovní jednotka - TOSHIBA Super Digital Inverter

Vnitřní jednotka - Hydro-box (deskový výměník, oběhové čerpadlo topení, expanzní nádoba, ovladač a přídavné elektrické topení)

Zásobník TUV s tepelnou izolací a tepelným výměníkem 75 - 300 L.

Dálkové ovládání - integrováno v hydro-boxu a řídí veškerý provoz a funkce tepelného čerpadla vzduch-voda.